Zespół specjalizuje się w badaniach Internetu Rzeczy (IoT), z naciskiem na komunikację bezprzewodową i protokoły sieciowe. Projektujemy i analizujemy wydajność protokołów sieciowych, rozwiązujemy problemy związane z interoperacyjnością oraz opisem semantycznym danych i działania systemów IoT. Dodatkowo, zajmujemy się badaniem autokonfiguracji, minimalizacji zużycia energii oraz lokalizacji w urządzeniach wbudowanych.
Specjalizujemy się w:
- - sieciach LP WAN, uczestniczymy w pracach LoRa Alliance (m.in. Relay / D2D Task Force);
- - lokalizacji wewnątrz pomieszczeń za pomocą UWB i BLE AoA
Pracujemy również nad zastosowaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do analizy danych generowanych przez urządzenia IoT, aby pomóc w wykrywaniu anomalii, takich jak wycieki wody czy awarie urządzeń. We współpracy z przemysłem rozwijaliśmy algorytmy zwiększające dokładność systemów lokalizacji wewnątrz pomieszczeń UWB i BLE, analizowaliśmy pomiary z dużych sieci LoRa w celu identyfikacji źródeł problemów i rozwijaliśmy narzędzia do automatycznej rekonfiguracji sieci w odpowiedzi na awarię oraz wspomagania projektowania sieci.
Mamy szerokie doświadczenie w pracy z różnymi technologiami i platformami. Specjalizujemy się w projektowaniu i implementacji systemów opartych na technologiach takich jak LoRa, LTE, WiFi, oraz sieciach heterogenicznych. W naszych projektach pracujemy także z sieciami mesh, które są coraz bardziej popularne w świecie IoT, ze względu na ich zdolność do samoregulacji, skalowalności i niezawodności.
Aktualnie realizujemy projekty:
- Analiza przywracania funkcjonowania poprzez testy obciążeniowe odporności infrastruktury na Ukrainie
- Metodologia zwiększania niezawodności systemów informatycznych do zastosowań krytycznych z heterogenicznym interfejsem bezprzewodowym
- Modelowanie wielkoskalowych sieci Internetu Rzeczy opartych o komunikację radiową niskiej mocy i dużego zasięgu LoRa
Zrealizowaliśmy następujące projekty:
- "Optymalizacja i Równoważenie Obciążenia w Sieciach Bezprzewodowych Nowej Generacji"
- "Dynamiczne środowisko komunikacji bezprzewodowej dla infrastruktury internetu rzeczy inteligentnych miast – Smart City IoT"
- "HybridMeshMeet: opracowanie hybrydowego systemu wykrywania relacji bliskości opartego na rozproszonej sieci mesh na potrzeby przemysłu spotkań"
- "Zintegrowany system analizy zagrożeń epidemiologicznych i zarządzania procesami biznesowymi wspomagany technikami lokalizacji personelu i majątku przedsiębiorstwa"
- "Ekosystem Intelligence Augmentation dla analityków sieci dystrybucji wody"